top of page
Dino-лайн
Эотрицератопс "Ранний Трицератопс" Эотрицератопс-рогатий дынозавр,який жив у Меловому периоди.Він був найбільшим і найсильнішим Цератопсом,яких знайшла наука.За його словами, розкопаний динозавр жив на планеті приблизно 68 мільйонів років тому, тобто приблизно за мільйон років до того, як його нащадки стали здобиччю таких хижаків, як Тираннозаври. Досі вчені не володіли достовірною інформацією про те, жили в північній частині північної Америки динозаври 67-69 мільйонів років тому, або вони зникли з цих територій за 4 мільйони років до тотального вимирання великих ящерів, повернувшись туди лише через пару мільйонів років.На нього іноді нападали Тіранозаври,а ще рідже Раджазаври. Далі ви побачите "Наукову картку"
Эотрицератопс
Висота до4м.Середня висота-3,5м
Довжина до 9м Середня довжина-8м
Вага до 13т Середня вага-11,5т
Период-Меловой,67-69млн назад
Подотряд-Цератопси
Вороги:Тіранозавр Рекс,Раджазавр
Їжа-травоїдний динозавр

Розміри
Вчені з Канади виявили динозавра, що є, імовірно, новим видом відомого роду трицератопс. За оцінками експертів, розкопаний примірник – найбільший з відомих науці на сьогоднішній день рогатих динозаврів. Так, знайдений триметровий череп дозволив вченим припустити, що відстань від носа до хвоста ящера становило близько 9-10 метрів, вага його становила більше десятка тонн а висота близько 3,4-х метрів.За словами авторів відкриття, фахівців королівського Музею палеонтології Тіррелл і канадського музею природи, эотрицератопс може бути одним з предків вже відомих науці трицератопсів, а також, можливо, одним з найдавніших представників цього роду. Фактично эотрицератопс відрізняється великими розмірами і великою вагою (вага цього екземпляра за життя, за оцінками експертів, становив близько 13 тонн), у той час як його нащадки, травоїдні трицератопси, були не більше 8-9 метрів в довжину і важили істотно менше.

Зрівняння Тріцератопса(синій) і Эотріцератопса(зелений)
Зрівняння Эотріцератопса і людини

Харчування і спосіб життя
Низька посадка, а також довга голова дозволяли зі зручністю скубти низькорослу рослинність. Потужний дзьоб на кінці щелеп допомагав відривати навіть нижні гілки дерев.
Напевно трицератопси утворювали невеликі групи. Це дозволяло оберігати несмышленых дитинчат і закривати тил. Збиралися таким чином великі стада до цих пір неясно. Наскільки сильна і тривала була турбота про потомство теж залишається припускати.
Роги служили не тільки для захисту від хижаків, але і були засобом протиборства між самцями за верховенство. Така конкуренція спостерігається, наприклад, у бізонів.

Будова тіла
Виявлення останків эотрицератопса дозволяє дослідникам заповнити одну з лакун, впевнено стверджуючи: динозаври залишалися тут безперервно аж до загальносвітового зникнення гігантських ящерів.
Гарний стан останків дозволило дослідникам реконструювати зовнішній вигляд гіганта. У результаті з'ясувалося, що эотрицератопс, як і його нащадки трицератопси, володів кількома надбрівних рогів, сполучених з дахом черепа, при цьому довжина кожного рогу становила не менше півтора метрів. Ще один кістяний виріст – короткий носової.
Відмінною рисою эотрицератопса, як з'ясували експерти, була оборка, костистий «комір». У трицератопсів оборка відрізняється більшою довжиною, ніж основа черепа, в середині оборки можна виявити вигин, при цьому увігнуті лускаті кістки розширюють повну довжину оборки. Крім того, вчені виявляли якісь шипоподібні нарости на волани трицератопсів з вигином в середині, а увігнуті лускаті кістки розширюють повну довжину оборки. У випадку ж з эотрицератопсом шипи виявилися дещо згладжені.
Судячи за наявними у вчених фрагментів зубів, рогата гігант, як і його нащадки, харчувався рослинами, але, тим не менше, був здатний дати відсіч нападникам хижакам.

Роги
Череп Эотрицератопса
Ряд досліджень вченими черепів эотрицератопса дав припущення, що роги цих динозаврів були засобом спілкування і відмітною ознакою виду. Керівник наукової групи з каліфорнійського Палеонтологічного музею імені Реймонда Альфа Ендрю Фарк в результаті досліджень слідів ушкоджень, виявлених на сотнях скам'янілостей, висунув припущення, що роги могли також використовуватися в битвах з собі подібними
Річард Лулл припустив також, що комір, можливо, служив для прикріплення щелепних м'язів, щоб збільшувати силу стискання щелеп. Це ідея підтримувалася багатьма дослідниками протягом багатьох років, проте подальші вивчення це не підтвердили
Протягом довгого часу вважалося, що рогу й комір були призначені для захисту від хижаків, таких як тиранозавр. Вперше дану трактування запропонував в 1917 році Чарльз Штернберг, а 70 років тому вона широко розглядалася Робертом Бэккером.Існують докази того, що тираннозавр нападав на эотрицератопсів, так як виявлений череп з зажившими слідами зубів тиранозавра на лобовому і носовому рогах, а також на squamosal Відомо також, що тираннозавр не харчувався эотрицератопсами.


Вороги Эотрицератопса:
Тиранозавр Рекс
Раджазавр
Рослиноїдні сусіди:
Пахіцефалозавр
Тріцератопс
Близькі рода:
Тріцератопс
Пентацератопс
Торозавр
Тітаноцератопс
Стіракозавр
Хасмозавр
Медузацератопс
Насотоцератопс
Пахірінозавр
Коауилацератопс
Космоцератопс
Ютацератопс
bottom of page